Team Schedules - BU19 Division 1  
       


Advancing to Next Round: top 2 place team(s) from each Bracket and 0 Wildcards.

Bracket Ladder Display Quarter Final Semi-Final Final


ALL A B C D


  Tie Breaker
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals For
 A3 : Harbor Premier B00/01 Green A336x12 3  9  10 
 A1 : Kitsap Alliance FC - B00 A063x9 2  -3  4 
 A2 : PacNW B00 Maroon A060x6 1  -3  2 
 A4 : WA Timbers 00B White 1 - Forfeited 000x0 0  -3  0 

  Tie Breaker
Club
Info
Group -- B 1  2  3  4  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals For
 B1 : Eastside FC B00 White B03339 3  6  7 
 B3 : Seattle United SH B00 Blue33039 3  2  4 
 B2 : FWFC B00/01 Blue00000 0  -8  0 

  Tie Breaker
Club
Info
Group -- C 1  2  3  4  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals For
 C2 : Crossfire Select B00 Button333312 4  9  14 
 C1 : Kent United B00 Green30306 2  8  15 
 C3 : Blackhills FC B00 Black A00000 0  -17  1 

  Tie Breaker
Club
Info
Group -- D 1  2  3  4  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals For
 D1 : WPFC B00 White B333312 4  7  11 
 D2 : Snohomish United B00 Black A30306 2  -2  7 
 D3 : Seattle United South B00 Black00000 0  -5  4 

Bracket - Saturday, January 05, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 742554  Capital High School Turf  10:00 AM  1 C3 vs C1Blackhills FC B00 Black A 0 vs.Kent United B00 Green6
 742548  Shoreline Center  11:00 AM  A B3 vs B1Seattle United SH B00 Blue 1 vs.Eastside FC B00 White B0
 742560  Miller Community Center  01:00 PM  1 D3 vs D1Seattle United South B00 Black 1 vs.WPFC B00 White B2

Bracket - Sunday, January 06, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 742549  Todd Beamer  10:00 AM  1 B2 vs B3FWFC B00/01 Blue 0 vs.Seattle United SH B00 Blue2
 742555  Marymoor Park  11:00 AM  1 C2 vs C3Crossfire Select B00 Button 5 vs.Blackhills FC B00 Black A1
 742561  Snohomish High School  11:00 AM  Low D2 vs D3Snohomish United B00 Black A 2 vs.Seattle United South B00 Black1
 742545  Starfire Sports Complex  03:00 PM  2 A2 vs A3PacNW B00 Maroon A 1 vs.Harbor Premier B00/01 Green A2

Bracket - Saturday, January 12, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 742550  Preston Park  09:00 AM  1 B1 vs B2Eastside FC B00 White B 4 vs.FWFC B00/01 Blue0
 742556  Kentridge  05:00 PM  1 C1 vs C2Kent United B00 Green 2 vs.Crossfire Select B00 Button3
 742562  WPFC Soccer Complex  05:00 PM  3 D1 vs D2WPFC B00 White B 4 vs.Snohomish United B00 Black A2

Bracket - Sunday, January 13, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 742563  WPFC Soccer Complex  09:00 AM  2 D1 vs D3WPFC B00 White B 2 vs.Seattle United South B00 Black1
 742557  Petrovitsky Park  01:00 PM  2 C1 vs C3Kent United B00 Green 5 vs.Blackhills FC B00 Black A0
 742547  Lindbergh High School  03:00 PM  HS A2 vs A4PacNW B00 Maroon A 1F vs.WA Timbers 00B White 1
Forfeited Game
0
 742551  Preston Park  05:00 PM  1 B1 vs B3Eastside FC B00 White B 2 vs.Seattle United SH B00 Blue0

Bracket - Friday, January 25, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 742546  Gordon Synthetic Turf Athletic Field  07:00 PM  Synt A1 vs A3Kitsap Alliance FC - B00 A 0 vs.Harbor Premier B00/01 Green A7

Bracket - Saturday, January 26, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 742558  Regional Athletic Complex  10:00 AM  1 C3 vs C2Blackhills FC B00 Black A 0 vs.Crossfire Select B00 Button2
 742552  Shoreline Center  12:15 PM  A B3 vs B2Seattle United SH B00 Blue 1 vs.FWFC B00/01 Blue0
 742544  Silverdale Stadium  02:00 PM  STDM A4 vs A1WA Timbers 00B White 1
Forfeited Game
 0 vs.Kitsap Alliance FC - B00 A1F
 742564  Jefferson Playfield  04:00 PM  FF D3 vs D2Seattle United South B00 Black 1 vs.Snohomish United B00 Black A3

Bracket - Sunday, January 27, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 742565  Snohomish High School  02:45 AM  Stdm D2 vs D1Snohomish United B00 Black A 0 vs.WPFC B00 White B3
 742542  Gordon Synthetic Turf Athletic Field  10:00 AM  Synt A1 vs A2Kitsap Alliance FC - B00 A 3 vs.PacNW B00 Maroon A0
 742559  Marymoor Park  11:00 AM  2 C2 vs C1Crossfire Select B00 Button 4 vs.Kent United B00 Green2
 742543  Gig Harbor High School  01:45 PM  1 A3 vs A4Harbor Premier B00/01 Green A 1F vs.WA Timbers 00B White 1
Forfeited Game
0
 742553  Saghalie Middle School  04:00 PM  1 B2 vs B1FWFC B00/01 Blue 0 vs.Eastside FC B00 White B1

Quarter Final - Sunday, February 03, 2019
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScore
 742538  Marymoor Park  10:30 AM  1 Crossfire Select B00 Button 1 vs.Snohomish United B00 Black A2
 742535  Gig Harbor High School  11:45 AM  1 Harbor Premier B00/01 Green A 6 vs.Seattle United SH B00 Blue4
 742537  Preston Park  01:00 PM  2 Eastside FC B00 White B 1 vs.Kitsap Alliance FC - B00 A0
 742536  WPFC Soccer Complex  03:00 PM  2 WPFC B00 White B 2 vs.Kent United B00 Green1

Semi-Final - Saturday, February 23, 2019
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScore
 742539  Starfire Sports Complex  09:00 AM  3 Harbor Premier B00/01 Green A 1 vs.WPFC B00 White B2
 742540  Starfire Sports Complex  09:00 AM  4 Eastside FC B00 White B 4 vs.Snohomish United B00 Black A5

Final - Sunday, February 24, 2019
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScore
 742541  Starfire Sports Complex  05:30 PM  3 WPFC B00 White B 2 vs.Snohomish United B00 Black A1






Affinity Sports Copyright 2019, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.