Team Schedules - BU09 7v7 Div 2  
       


Advancing to Next Round: top 2 place team(s) from each Bracket and 0 Wildcards.

Bracket Ladder Display Quarter Final Semi-Final Final


ALL A B C D


  Tie Breaker
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals For
 A2 : MVP Rapids B10 Navy333110 3  8  14 
 A1 : Northwest United BU9 Black33118 2  12  18 
 A3 : Crossfire Premier B10 E01315 1  3  10 
 A5 : FWFC B10 Black00303 1  -4  12 
 A4 : Snohomish United B10 Black00011 0  -19  11 

  Tie Breaker
Club
Info
Group -- B 1  2  3  4  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals For
 B1 : Seattle United B10 Samba C331x7 2  7  13 
 B4 : Kitsap Alliance FC - B10A033x6 2  2  7 
 B2 : GS Surf B10 B301x4 1  0  4 
 B3 : Washington Rush B10 Nero B000x0 0  -9  5 

  Tie Breaker
Club
Info
Group -- C 1  2  3  4  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals For
 C1 : Eastside FC B10 White B333x9 3  16  18 
 C2 : Eastside FC B10 Blue C033x6 2  6  13 
 C3 : Crossfire Premier B10 D300x3 1  -2  9 
 C4 : FWFC B10 White000x0 0  -20  0 

  Tie Breaker
Club
Info
Group -- D 1  2  3  4  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals For
 D1 : Harbor Premier B10 Green A333312 4  12  18 
 D2 : Whatcom FC Ra - B10 Gold33309 3  13  21 
 D3 : WPFC B10 White B00336 2  -6  7 
 D4 : Northwest United BU9 Red30003 1  -5  6 
 D5 : Eastside FC B10 Grey D00000 0  -14  1 

Bracket - Saturday, March 16, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 867432  Phillips 66 Soccer Park  10:30 AM  4 D2 vs D3Whatcom FC Ra - B10 Gold 6 vs.WPFC B10 White B1

Bracket - Saturday, March 23, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 867419  TBD   --    --  C1 vs C2Eastside FC B10 White B 4 vs.Eastside FC B10 Blue C1
 867434  TBD   --    --  D5 vs D2Eastside FC B10 Grey D 1 vs.Whatcom FC Ra - B10 Gold4
 867420  Marymoor Park  10:15 AM  4 C3 vs C4Crossfire Premier B10 D 5 vs.FWFC B10 White0
 867404  Karl Grosch Field at Steel Lake  01:30 PM  Mod2 A5 vs A2FWFC B10 Black 1 vs.MVP Rapids B10 Navy3
 867403  Snohomish High School  03:00 PM  Low A4 vs A1Snohomish United B10 Black 1 vs.Northwest United BU9 Black11

Bracket - Sunday, March 24, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 867422  Preston Park  10:00 AM  Mod1 C2 vs C3Eastside FC B10 Blue C 7 vs.Crossfire Premier B10 D3
 867401  Karl Grosch Field at Steel Lake  10:30 AM  Mod2 A5 vs A1FWFC B10 Black 2 vs.Northwest United BU9 Black4
 867431  Preston Park  11:00 AM  Mod1 D5 vs D1Eastside FC B10 Grey D 0 vs.Harbor Premier B10 Green A5
 867412  Woodinville Sports Field  03:30 PM  1 B2 vs B3GS Surf B10 B 2 vs.Washington Rush B10 Nero B1
 867402  Ravensdale  04:45 PM  2B A2 vs A3MVP Rapids B10 Navy 2 vs.Crossfire Premier B10 E1

Bracket - Saturday, March 30, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 867425  Preston Park  09:00 AM  Mod2 C1 vs C3Eastside FC B10 White B 4 vs.Crossfire Premier B10 D1
 867435  Gig Harbor High School  10:30 AM  2A D1 vs D3Harbor Premier B10 Green A 6 vs.WPFC B10 White B1
 867415  McGilvra  12:00 PM  1 B1 vs B3Seattle United B10 Samba C 8 vs.Washington Rush B10 Nero B2
 867405  Skagit Valley Community College  01:00 PM  1 A1 vs A3Northwest United BU9 Black 2 vs.Crossfire Premier B10 E2
 867436  Dike District Field  01:00 PM  1 D4 vs D5Northwest United BU9 Red 3 vs.Eastside FC B10 Grey D0
 867406  Snohomish High School  03:00 PM  Low A4 vs A5Snohomish United B10 Black 5 vs.FWFC B10 Black9

Bracket - Sunday, March 31, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 867413  Silverdale Stadium  10:30 AM  STDM B4 vs B1Kitsap Alliance FC - B10A 2 vs.Seattle United B10 Samba C3
 867423  Karl Grosch Field at Steel Lake  11:30 AM  Mod  C4 vs C1FWFC B10 White 0 vs.Eastside FC B10 White B11
 867433  Dike District Field  01:00 PM  1 D4 vs D1Northwest United BU9 Red 1 vs.Harbor Premier B10 Green A2
 867438  WPFC Soccer Complex  06:00 PM  2C D3 vs D5WPFC B10 White B 3 vs.Eastside FC B10 Grey D0

Bracket - Saturday, April 06, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 867427  Preston Park  10:00 AM  Mod1 C2 vs C4Eastside FC B10 Blue C 5 vs.FWFC B10 White0
 867437  Phillips 66 Soccer Park  10:00 AM  2 D2 vs D4Whatcom FC Ra - B10 Gold 7 vs.Northwest United BU9 Red1
 867417  Woodinville Sports Field  10:30 AM  1 B2 vs B4GS Surf B10 B 0 vs.Kitsap Alliance FC - B10A1
 867407  Snohomish High School  01:00 PM  Stdm A2 vs A4MVP Rapids B10 Navy 7 vs.Snohomish United B10 Black2
 867408  Marymoor Park  02:30 PM  4 A3 vs A5Crossfire Premier B10 E 4 vs.FWFC B10 Black0

Bracket - Sunday, April 07, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 867409  McGilvra  10:00 AM  1 B1 vs B2Seattle United B10 Samba C 2 vs.GS Surf B10 B2
 867399  Skagit Valley Community College  11:00 AM  2 A1 vs A2Northwest United BU9 Black 2 vs.MVP Rapids B10 Navy2
 867429  Gig Harbor High School  01:00 PM  2A D1 vs D2Harbor Premier B10 Green A 5 vs.Whatcom FC Ra - B10 Gold4
 867430  WPFC Soccer Complex  01:00 PM  2C D3 vs D4WPFC B10 White B 2 vs.Northwest United BU9 Red1
 867410  Kasch Park Sports Complex  01:30 PM  2A B3 vs B4Washington Rush B10 Nero B 2 vs.Kitsap Alliance FC - B10A4
 867400  Marymoor Park  05:00 PM  2 A3 vs A4Crossfire Premier B10 E 3 vs.Snohomish United B10 Black3

Quarter Final - Saturday, April 13, 2019
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScore
 6077  Gig Harbor High School  01:00 PM  2A Harbor Premier B10 Green A 5 vs.Eastside FC B10 Blue C1
 6076  Wilson Field  04:00 PM  3 MVP Rapids B10 Navy 3 vs.Kitsap Alliance FC - B10A0

Quarter Final - Sunday, April 14, 2019
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScore
 6078  McGilvra  10:00 AM  1 Seattle United B10 Samba C 2 vs.Northwest United BU9 Black6

Quarter Final - Saturday, April 20, 2019
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScore
 6079  Preston Park  05:00 PM  Mod1 Eastside FC B10 White B 6 vs.Whatcom FC Ra - B10 Gold0

Semi-Final - Saturday, April 27, 2019
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScore
 6080  Starfire Sports Complex  12:00 PM  2A MVP Rapids B10 Navy 1 vs.Harbor Premier B10 Green A0
 6081  Starfire Sports Complex  12:00 PM  2B Northwest United BU9 Black 4 vs.Eastside FC B10 White B0

Final - Sunday, April 28, 2019
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScore
 6082  Starfire Sports Complex  10:40 AM  2A MVP Rapids B10 Navy 0
- 2PK  
vs.Northwest United BU9 Black0
- 3PK






Affinity Sports Copyright 2019, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.