Team Schedules - BU11 Division 1  
       


Advancing to Next Round: top 2 place team(s) from each Bracket and 2 Wildcards.

Bracket Ladder Display Quarter Final Semi-Final Final


ALL A B C


  Tie Breaker
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals For
 A1 : Seattle United B08 Copa A333312 4  19  20 
 A4 : FWFC B08 Blue03036 2  -5  8 
 A5 : Seattle United B08 Tango B03014 1  -1  5 
 A2 : Crossfire Premier B09 A03014 1  -3  5 
 A3 : GS Surf B08 A30003 1  -10  6 

  Tie Breaker
Club
Info
Group -- B 1  2  3  4  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals For
 B1 : Crossfire Premier B08 A133310 3  5  10 
 B2 : Crossfire Yakima B08 A13037 2  3  10 
 B3 : Eastside FC B08 Red A00000 0  -8  5 

  Tie Breaker
Club
Info
Group -- C 1  2  3  4  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals For
 C1 : WPFC B08 Black A333312 4  15  20 
 C2 : PacNW B08 Maroon A30306 2  1  14 
 C3 : Northwest United B08 Black00000 0  -16  4 

Bracket - Sunday, March 17, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 865537  Skagit Valley Community College  05:00 PM  1 C3 vs C1Northwest United B08 Black 0 vs.WPFC B08 Black A7

Bracket - Saturday, March 23, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 865523  Van Asselt Elementary  11:00 AM  1 A5 vs A1Seattle United B08 Tango B 1 vs.Seattle United B08 Copa A2
 865536  Sozo 11  01:00 PM  1 B2 vs B1Crossfire Yakima B08 A 3 vs.Crossfire Premier B08 A3
 865524  Marymoor Park  01:30 PM  3 A2 vs A3Crossfire Premier B09 A 2 vs.GS Surf B08 A3

Bracket - Sunday, March 24, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 865529  Marymoor Park  09:00 AM  3 A2 vs A4Crossfire Premier B09 A 2 vs.FWFC B08 Blue0
 865532  Sozo 11  01:00 PM  9 B2 vs B3Crossfire Yakima B08 A 3 vs.Eastside FC B08 Red A1
 865538  Starfire Sports Complex  01:30 PM  4 C2 vs C3PacNW B08 Maroon A 5 vs.Northwest United B08 Black2

Bracket - Saturday, March 30, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 865521  Van Asselt Elementary  09:00 AM  1 A1 vs A2Seattle United B08 Copa A 4 vs.Crossfire Premier B09 A0
 865530  Lynnwood High School  02:00 PM  3 A3 vs A5GS Surf B08 A 0 vs.Seattle United B08 Tango B1
 865533  Marymoor Park  02:30 PM  4 B1 vs B2Crossfire Premier B08 A 1 vs.Crossfire Yakima B08 A0
 865539  WPFC Soccer Complex  05:30 PM  4b C1 vs C2WPFC B08 Black A 3 vs.PacNW B08 Maroon A2

Bracket - Sunday, March 31, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 865534  Redmond High School  09:00 AM  HS B1 vs B3Crossfire Premier B08 A 4 vs.Eastside FC B08 Red A1
 865528  Karl Grosch Field at Steel Lake  10:00 AM  Mod  A4 vs A5FWFC B08 Blue 3 vs.Seattle United B08 Tango B2
 865527  Jefferson Playfield  10:30 AM  N A1 vs A3Seattle United B08 Copa A 8 vs.GS Surf B08 A0
 865540  WPFC Soccer Complex  03:30 PM  4a C1 vs C3WPFC B08 Black A 4 vs.Northwest United B08 Black0

Bracket - Saturday, April 06, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 865525  Karl Grosch Field at Steel Lake  09:00 AM  Mod2 A4 vs A1FWFC B08 Blue 0 vs.Seattle United B08 Copa A6
 865535  Preston Park  11:30 AM  3 B3 vs B2Eastside FC B08 Red A 2 vs.Crossfire Yakima B08 A4
 865541  Skagit Valley Community College  03:00 PM  1 C3 vs C2Northwest United B08 Black 2 vs.PacNW B08 Maroon A4
 865526  Van Asselt Elementary  03:30 PM  1 A5 vs A2Seattle United B08 Tango B 1 vs.Crossfire Premier B09 A1

Bracket - Sunday, April 07, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 865542  Valley RidgePark  02:00 PM  3North C2 vs C1PacNW B08 Maroon A 3 vs.WPFC B08 Black A6
 865522  Woodinville Sports Field  03:30 PM  6 A3 vs A4GS Surf B08 A 3 vs.FWFC B08 Blue5
 865531  Preston Park  04:30 PM  3 B3 vs B1Eastside FC B08 Red A 1 vs.Crossfire Premier B08 A2

Quarter Final - Saturday, April 13, 2019
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScore
 6083  Van Asselt Elementary  10:15 AM  1 Seattle United B08 Copa A 2 vs.Crossfire Premier B09 A0
 6086  WPFC Soccer Complex  10:30 AM  2a WPFC B08 Black A 7 vs.FWFC B08 Blue1
 6085  Marymoor Park  05:00 PM  3 Crossfire Premier B08 A 1 vs.Seattle United B08 Tango B0

Quarter Final - Sunday, April 14, 2019
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScore
 6084  Petrovitsky Park  01:30 PM  1 PacNW B08 Maroon A 3 vs.Crossfire Yakima B08 A2

Semi-Final - Saturday, April 27, 2019
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScore
 6087  Starfire Sports Complex  12:00 PM  9 Seattle United B08 Copa A 6 vs.PacNW B08 Maroon A0
 6088  Starfire Sports Complex  12:00 PM  10 Crossfire Premier B08 A 0 vs.WPFC B08 Black A4

Final - Sunday, April 28, 2019
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScore
 6089  Starfire Sports Complex  10:30 AM  9 Seattle United B08 Copa A 0 vs.WPFC B08 Black A2






Affinity Sports Copyright 2019, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.