Team Schedules - BU15 Division 2  
       


Advancing to Next Round: top 2 place team(s) from each Bracket and 0 Wildcards.

Bracket Ladder Display Quarter Final Semi-Final Final


ALL A B C D


  Tie Breaker
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals For
 A4 : Snohomish United B04 Red B33039 3  5  11 
 A1 : FWFC B04 White30339 3  6  11 
 A3 : Spokane Sounders B04 Shale33006 2  -1  6 
 A5 : Kent United B04 Green03003 1  -2  8 
 A2 : GS Surf B04 C00033 1  -8  5 

  Tie Breaker
Club
Info
Group -- B 1  2  3  4  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals For
 B2 : WA Timbers 04B Red 2331310 3  17  19 
 B5 : NSC B04 White Athletico01337 2  2  6 
 B1 : Eastside FC B04 Blue C31037 2  6  10 
 B4 : Crossfire Premier B04 D03003 1  -13  4 
 B3 : Kitsap Alliance FC - B04 A01001 0  -12  6 

  Tie Breaker
Club
Info
Group -- C 1  2  3  4  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals For
 C1 : WPFC B04 White B333110 3  12  17 
 C3 : Crossfire Premier B04 C13318 2  14  16 
 C2 : Northwest United B04 Red10067 1  0  6 
 C5 : North Kitsap Soccer Club - BU15, NK Crew03036 2  4  14 
 C4 : FWFC B04 Black00000 0  -30  3 

  Tie Breaker
Club
Info
Group -- D 1  2  3  4  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals For
 D3 : Crossfire Select B04 Pombo333x9 3  8  9 
 D4 : LSDSC Lakewood United 04 Blue330x6 2  1  5 
 D1 : Washington Rush B04 A003x3 1  -4  3 
 D2 : Whatcom FC Rangers - B04 Blue000x0 0  -5  2 

Bracket - Saturday, January 05, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 741580  Skagit Valley Community College  11:00 AM  1 C2 vs C3Northwest United B04 Red 1 vs.Crossfire Premier B04 C1
 741565  Meadowdale Athletic Complex  11:30 AM  M1 A2 vs A4GS Surf B04 C 1 vs.Snohomish United B04 Red B4
 741559  Petrovitsky Park  01:00 PM  2 A5 vs A1Kent United B04 Green 0 vs.FWFC B04 White2
 741570  Harmony Sports Complex  01:00 PM  7 B2 vs B3WA Timbers 04B Red 2 8 vs.Kitsap Alliance FC - B04 A1
 741579  Kingston High School  01:00 PM  Stdm C5 vs C1North Kitsap Soccer Club - BU15, NK Crew 2 vs.WPFC B04 White B3

Bracket - Sunday, January 06, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 741590  Phillips 66 Soccer Park  04:00 AM  01 D2 vs D3Whatcom FC Rangers - B04 Blue 1 vs.Crossfire Select B04 Pombo2
 741582  Kingston High School  12:00 PM  Stdm C5 vs C2North Kitsap Soccer Club - BU15, NK Crew 2 vs.Northwest United B04 Red1
 741589  Lakes High School  12:00 PM  1 D4 vs D1LSDSC Lakewood United 04 Blue 3 vs.Washington Rush B04 A0
 741561  Snohomish High School  01:00 PM  Low A4 vs A1Snohomish United B04 Red B 2 vs.FWFC B04 White1
 741572  North Creek 1  01:00 PM  1 B5 vs B2NSC B04 White Athletico 0 vs.WA Timbers 04B Red 22
 741562  Petrovitsky Park  03:00 PM  2 A5 vs A2Kent United B04 Green 4 vs.GS Surf B04 C1
 741581  Karl Grosch Field at Steel Lake  05:00 PM  Full C4 vs C1FWFC B04 Black 1 vs.WPFC B04 White B10

Bracket - Saturday, January 12, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 741557  Sacajawea Middle School  09:00 AM  1 A1 vs A2FWFC B04 White 4 vs.GS Surf B04 C1
 741571  Hartman Park  09:00 AM  1 B4 vs B1Crossfire Premier B04 D 1 vs.Eastside FC B04 Blue C4
 741586  Marymoor Park  11:00 AM  2 C3 vs C5Crossfire Premier B04 C 4 vs.North Kitsap Soccer Club - BU15, NK Crew0
 741566  Dwight Merkel Sports Complex  12:45 PM  6 A3 vs A5Spokane Sounders B04 Shale 2 vs.Kent United B04 Green1
 741576  Gordon Synthetic Turf Athletic Field  01:00 PM  Synt B3 vs B5Kitsap Alliance FC - B04 A 2 vs.NSC B04 White Athletico2

Bracket - Sunday, January 13, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 741577  WPFC Soccer Complex  11:00 AM  4 C1 vs C2WPFC B04 White B 3 vs.Northwest United B04 Red1
 741591  Archbishop Murphy High School  12:45 PM  stdm D1 vs D3Washington Rush B04 A 0 vs.Crossfire Select B04 Pombo4
 741558  Dwight Merkel Sports Complex  02:45 PM  5 A3 vs A4Spokane Sounders B04 Shale 1 vs.Snohomish United B04 Red B0
 741567  Preston Park  03:00 PM  2 B1 vs B2Eastside FC B04 Blue C 1 vs.WA Timbers 04B Red 21
 741578  Marymoor Park  03:00 PM  2 C3 vs C4Crossfire Premier B04 C 10 vs.FWFC B04 Black0
 741568  Silverdale Stadium  04:00 PM  STDM B3 vs B4Kitsap Alliance FC - B04 A 2 vs.Crossfire Premier B04 D3
 741592  Phillips 66 Soccer Park  04:00 PM  02 D2 vs D4Whatcom FC Rangers - B04 Blue 1 vs.LSDSC Lakewood United 04 Blue2

Bracket - Friday, January 25, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 741574  Redmond High School  07:00 PM  A B4 vs B5Crossfire Premier B04 D 0 vs.NSC B04 White Athletico3

Bracket - Saturday, January 26, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 741569  North Creek 4  11:00 AM  4 B5 vs B1NSC B04 White Athletico 1 vs.Eastside FC B04 Blue C0
 741585  Mt Vernon High School  11:00 AM  HS C2 vs C4Northwest United B04 Red 3F vs.FWFC B04 Black
Forfeited Game
0
 741560  Meadowdale Athletic Complex  03:00 PM  M1 A2 vs A3GS Surf B04 C 2 vs.Spokane Sounders B04 Shale1

Bracket - Sunday, January 27, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 741583  WPFC Soccer Complex  11:00 AM  2 C1 vs C3WPFC B04 White B 1 vs.Crossfire Premier B04 C1
 741588  Perrigo Community Park  12:00 PM  1 D3 vs D4Crossfire Select B04 Pombo 3 vs.LSDSC Lakewood United 04 Blue0
 741564  Snohomish High School  01:00 PM  Low A4 vs A5Snohomish United B04 Red B 5 vs.Kent United B04 Green3
 741575  Harmony Sports Complex  01:00 PM  9 B2 vs B4WA Timbers 04B Red 2 8 vs.Crossfire Premier B04 D0
 741587  Kasch Park Sports Complex  01:00 PM  2A D1 vs D2Washington Rush B04 A 3 vs.Whatcom FC Rangers - B04 Blue0
 741563  Sacajawea Middle School  03:00 PM  1 A1 vs A3FWFC B04 White 4 vs.Spokane Sounders B04 Shale2
 741573  Preston Park  03:00 PM  2 B1 vs B3Eastside FC B04 Blue C 5 vs.Kitsap Alliance FC - B04 A1
 741584  Sacajawea Middle School  05:00 PM  1 C4 vs C5FWFC B04 Black 2 vs.North Kitsap Soccer Club - BU15, NK Crew10

Quarter Final - Saturday, February 02, 2019
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScore
 741552  Harmony Sports Complex  03:00 PM  7 WA Timbers 04B Red 2 4 vs.FWFC B04 White0
 741553  WPFC Soccer Complex  07:00 PM  2 WPFC B04 White B 2 vs.LSDSC Lakewood United 04 Blue0

Quarter Final - Sunday, February 03, 2019
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScore
 741550  Snohomish High School  11:00 AM  Low Snohomish United B04 Red B 3 vs.NSC B04 White Athletico1
 741551  Perrigo Community Park  12:30 PM  1 Crossfire Select B04 Pombo 2 vs.Crossfire Premier B04 C0

Semi-Final - Saturday, February 23, 2019
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScore
 741554  Wilburton Park  11:15 AM  1 Snohomish United B04 Red B 2 vs.Crossfire Select B04 Pombo3
 741555  Juanita High School  11:15 AM  HS WA Timbers 04B Red 2 2 vs.WPFC B04 White B0

Final - Sunday, February 24, 2019
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScore
 741556  Starfire Sports Complex  10:55 AM  4 Crossfire Select B04 Pombo 2 vs.WA Timbers 04B Red 21






Affinity Sports Copyright 2019, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.