Team Schedules - BU12 Division 2  
       


Advancing to Next Round: top 1 place team(s) from each Bracket and 3 Wildcards.

Bracket Ladder Display Quarter Final Semi-Final Final


ALL A B C D E


  Tie Breaker
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals For
 A1 : Seattle United B07 Samba C333312 4  27  27 
 A2 : Crossfire Premier B07 D33039 3  8  15 
 A3 : Harbor Premier B07 White B30036 2  -8  6 
 A5 : Irish Rangers - BU1203003 1  -6  4 
 A4 : Crossfire Premier B07 E00000 0  -21  0 

  Tie Breaker
Club
Info
Group -- B 1  2  3  4  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals For
 B5 : NSC B07 Green Fuerza333312 4  16  17 
 B1 : WPFC B07 White B31037 2  6  8 
 B4 : Eastside FC B07 Grey E33006 2  -9  6 
 B2 : Eastside FC B07 Navy Blue D00134 1  -1  7 
 B3 : PacNW B07 Gold D00000 0  -12  4 

  Tie Breaker
Club
Info
Group -- C 1  2  3  4  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals For
 C5 : Spokane Sounders B07 SV Rave333312 4  15  23 
 C1 : Washington Rush B07 A33039 3  5  16 
 C3 : MVP Rapids B07 Navy00314 1  3  11 
 C2 : FWFC B07 White30014 1  1  12 
 C4 : FWFC B07 Black00000 0  -24  5 

  Tie Breaker
Club
Info
Group -- D 1  2  3  4  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals For
 D1 : Harbor Premier B07 Green A30339 3  16  19 
 D5 : Spokane Sounders B07 City Rave33039 3  8  16 
 D2 : Snohomish United B07 Black A03306 2  2  12 
 D3 : Washington Rush B07 Nero B03306 2  0  11 
 D4 : GS Surf B07 C00000 0  -26  3 

  Tie Breaker
Club
Info
Group -- E 1  2  3  4  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals For
 E1 : Kitsap Alliance FC - B07 A133310 3  16  22 
 E2 : PacNW B07 White C313310 3  14  18 
 E3 : Whatcom FC Ra - B07 Blue33006 2  8  18 
 E4 : FWFC B07 Silver00303 1  -16  6 
 E5 : Blackhills FC B07 Red B00000 0  -22  1 

Bracket - Saturday, March 23, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 866253  Starfire Complex  11:45 AM  10 E2 vs E4PacNW B07 White C 5 vs.FWFC B07 Silver0
 866213  Marymoor Park  12:00 PM  3 A2 vs A4Crossfire Premier B07 D 7 vs.Crossfire Premier B07 E0
 866244  Kasch Park Sports Complex  01:30 PM  3A D3 vs D5Washington Rush B07 Nero B 1 vs.Spokane Sounders B07 City Rave5
 866254  Phillips 66 Soccer Park  01:30 PM  02 E3 vs E5Whatcom FC Ra - B07 Blue 6 vs.Blackhills FC B07 Red B0
 866224  Starfire Sports Complex  02:45 PM  2 B3 vs B5PacNW B07 Gold D 1 vs.NSC B07 Green Fuerza3
 866234  Ravensdale  03:00 PM  4 C3 vs C5MVP Rapids B07 Navy 2 vs.Spokane Sounders B07 SV Rave3
 866235  Harbor Ridge Middle School  03:00 PM  MS D1 vs D2Harbor Premier B07 Green A 5 vs.Snohomish United B07 Black A0
 866214  Gig Harbor High School  04:00 PM  2 A3 vs A5Harbor Premier B07 White B 3 vs.Irish Rangers - BU121
 866223  Preston Park  04:30 PM  3 B2 vs B4Eastside FC B07 Navy Blue D 1 vs.Eastside FC B07 Grey E2
 866233  Karl Grosch Field at Steel Lake  06:00 PM  Mod2 C2 vs C4FWFC B07 White 6 vs.FWFC B07 Black0

Bracket - Sunday, March 24, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 866232  Karl Grosch Field at Steel Lake  09:00 AM  Mod2 C4 vs C5FWFC B07 Black 2 vs.Spokane Sounders B07 SV Rave8
 866216  Starfire Sports Complex  01:30 PM  4B B3 vs B4PacNW B07 Gold D 2 vs.Eastside FC B07 Grey E4
 866242  Woodinville Sports Field  02:00 PM  5 D4 vs D5GS Surf B07 C 1 vs.Spokane Sounders B07 City Rave7
 866246  Phillips 66 Soccer Park  02:00 PM  01 E3 vs E4Whatcom FC Ra - B07 Blue 10 vs.FWFC B07 Silver0
 866208  Marymoor Park  03:00 PM  1 A2 vs A3Crossfire Premier B07 D 3 vs.Harbor Premier B07 White B2

Bracket - Saturday, March 30, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 866241  Gig Harbor High School  09:00 AM  2 D1 vs D3Harbor Premier B07 Green A 1 vs.Washington Rush B07 Nero B2
 866231  Kasch Park Sports Complex  09:30 AM  3A C1 vs C3Washington Rush B07 A 2 vs.MVP Rapids B07 Navy1
 866222  Preston Park  10:15 AM  3 B4 vs B5Eastside FC B07 Grey E 0 vs.NSC B07 Green Fuerza9
 866221  WPFC Soccer Complex  10:30 AM  2a B1 vs B3WPFC B07 White B 4 vs.PacNW B07 Gold D0
 866212  Marymoor Park  01:00 PM  4 A4 vs A5Crossfire Premier B07 E 0 vs.Irish Rangers - BU123
 866211  Van Asselt Elementary  03:00 PM  1 A1 vs A3Seattle United B07 Samba C 12 vs.Harbor Premier B07 White B0
 866252  Karl Grosch Field at Steel Lake  05:00 PM  Mod2 E4 vs E5FWFC B07 Silver 4 vs.Blackhills FC B07 Red B1

Bracket - Sunday, March 31, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 866236  Kasch Park Sports Complex  09:00 AM  3A D3 vs D4Washington Rush B07 Nero B 6 vs.GS Surf B07 C2
 866205  Jefferson Playfield  10:30 AM  S A1 vs A2Seattle United B07 Samba C 5 vs.Crossfire Premier B07 D0
 866225  Kasch Park Sports Complex  10:30 AM  3A C1 vs C2Washington Rush B07 A 4 vs.FWFC B07 White3
 866206  Gig Harbor High School  12:00 PM  2 A3 vs A4Harbor Premier B07 White B 1 vs.Crossfire Premier B07 E0
 866245  Silverdale Stadium  02:00 PM  STDM E1 vs E2Kitsap Alliance FC - B07 A 3 vs.PacNW B07 White C3
 866226  Ravensdale  03:00 PM  4 C3 vs C4MVP Rapids B07 Navy 7 vs.FWFC B07 Black2

Bracket - Saturday, April 06, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 866210  Kasch Park Sports Complex  09:00 AM  3A A5 vs A2Irish Rangers - BU12 0 vs.Crossfire Premier B07 D5
 866220  Woodinville Sports Field  09:30 AM  6 B5 vs B2NSC B07 Green Fuerza 4 vs.Eastside FC B07 Navy Blue D0
 866250  Ingersoll Stadium  11:00 AM  1 E5 vs E2Blackhills FC B07 Red B 0 vs.PacNW B07 White C6
 866249  Karl Grosch Field at Steel Lake  03:00 PM  Mod  E4 vs E1FWFC B07 Silver 2 vs.Kitsap Alliance FC - B07 A6

Bracket - Sunday, April 07, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 866215  WPFC Soccer Complex  09:00 AM  4a B1 vs B2WPFC B07 White B 1 vs.Eastside FC B07 Navy Blue D1
 866230  Spokane Shadow Polo Fields  02:00 PM  12 C5 vs C2Spokane Sounders B07 SV Rave 6 vs.FWFC B07 White2
 866239  Woodinville Sports Field  02:00 PM  6 D4 vs D1GS Surf B07 C 0 vs.Harbor Premier B07 Green A9
 866248  Valley RidgePark  02:00 PM  3 E2 vs E3PacNW B07 White C 4 vs.Whatcom FC Ra - B07 Blue1

Bracket - Saturday, April 13, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 866238  Glacier Peak High School  09:00 AM  Aux D2 vs D3Snohomish United B07 Black A 3 vs.Washington Rush B07 Nero B2
 866247  Ingersoll Stadium  10:00 AM  1 E5 vs E1Blackhills FC B07 Red B 0 vs.Kitsap Alliance FC - B07 A7
 866227  Spokane Shadow Polo Fields  12:30 PM  12 C5 vs C1Spokane Sounders B07 SV Rave 6 vs.Washington Rush B07 A2
 866237  Spokane Shadow Polo Fields  02:00 PM  10 D5 vs D1Spokane Sounders B07 City Rave 1 vs.Harbor Premier B07 Green A4
 866207  Kasch Park Sports Complex  03:00 PM  3A A5 vs A1Irish Rangers - BU12 0 vs.Seattle United B07 Samba C2
 866228  Karl Grosch Field at Steel Lake  03:00 PM  Mod  C2 vs C3FWFC B07 White 1 vs.MVP Rapids B07 Navy1
 866217  Woodinville Sports Field  04:00 PM  5 B5 vs B1NSC B07 Green Fuerza 1 vs.WPFC B07 White B0
 866218  Preston Park  05:45 PM  3 B2 vs B3Eastside FC B07 Navy Blue D 5 vs.PacNW B07 Gold D1

Bracket - Sunday, April 14, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 866209  Marymoor Park  10:30 AM  3 A4 vs A1Crossfire Premier B07 E 0 vs.Seattle United B07 Samba C12
 866243  Snohomish High School  11:00 AM  Low D2 vs D4Snohomish United B07 Black A 7 vs.GS Surf B07 C0
 866251  Silverdale Stadium  12:00 PM  STDM E1 vs E3Kitsap Alliance FC - B07 A 6 vs.Whatcom FC Ra - B07 Blue1
 866219  Preston Park  03:15 PM  3 B4 vs B1Eastside FC B07 Grey E 0 vs.WPFC B07 White B3

Bracket - Saturday, April 20, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 866229  Karl Grosch Field at Steel Lake  01:30 PM  Mod2 C4 vs C1FWFC B07 Black 1 vs.Washington Rush B07 A8
 866240  Spokane Shadow Polo Fields  01:30 PM  10 D5 vs D2Spokane Sounders B07 City Rave 3 vs.Snohomish United B07 Black A2

Quarter Final - Saturday, April 27, 2019
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScore
 683717  Shoreline Center  11:00 AM  B Seattle United B07 Samba C 4 vs.Crossfire Premier B07 D2
 683718  Harbor Ridge Middle School  11:00 AM  MS Harbor Premier B07 Green A 3 vs.Kitsap Alliance FC - B07 A1
 683720  Spokane Shadow Polo Fields  01:30 PM  10 Spokane Sounders B07 SV Rave 2 vs.PacNW B07 White C0
 683719  Woodinville Sports Field  06:30 PM  5 NSC B07 Green Fuerza 1 vs.Spokane Sounders B07 City Rave2

Semi-Final - Saturday, May 04, 2019
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScore
 683525  Starfire Sports Complex  09:00 AM  9 Seattle United B07 Samba C 4 vs.Harbor Premier B07 Green A1
 683526  Spokane Shadow Polo Fields  09:00 AM  10 Spokane Sounders B07 City Rave 6 vs.Spokane Sounders B07 SV Rave5

Final - Sunday, May 05, 2019
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScore
 683748  Starfire Sports Complex  09:30 AM  10 Seattle United B07 Samba C 2 vs.Spokane Sounders B07 City Rave1






Affinity Sports Copyright 2019, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.