Team Schedules - GU15 Division 3  
       


Advancing to Next Round: top 2 place team(s) from each Bracket and 2 Wildcards.

Bracket Ladder Display Quarter Final Semi-Final Final


ALL A B C


  Tie Breaker
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals For
 A1 : Seattle United SH G04 Blue333312 4  13  13 
 A3 : Snohomish United G04 Red B30339 3  0  5 
 A2 : HSA Select G04 - Cromett10304 1  4  7 
 A4 : NSC G04 White Fury11002 0  -4  1 
 A5 : Irish Club America - GU1500101 0  -13  1 

  Tie Breaker
Club
Info
Group -- B 1  2  3  4  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals For
 B2 : RSA Elite G04 Gold333110 3  7  9 
 B1 : Rush Select G04 A30317 2  4  8 
 B3 : Kent United G04 Green00000 0  -11  1 

  Tie Breaker
Club
Info
Group -- C 1  2  3  4  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals For
 C1 : Crossfire Select G04 Bates03339 3  5  6 
 C2 : Newport FC G0433107 2  1  4 
 C3 : Blackhills FC G04 Red B00011 0  -6  1 

Bracket - Saturday, April 06, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 884111  Petrovitsky Park  01:00 PM  2 B3 vs B1Kent United G04 Green 0 vs.Rush Select G04 A1
 884109  Sealth Stadium  03:00 PM  Stdm A2 vs A4HSA Select G04 - Cromett 0 vs.NSC G04 White Fury0
 884103  Kasch Park Sports Complex  03:00 PM  2 A5 vs A1Irish Club America - GU15 0 vs.Seattle United SH G04 Blue5

Bracket - Sunday, April 07, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 884115  Petrovitsky Park  11:00 AM  2 B3 vs B2Kent United G04 Green 0 vs.RSA Elite G04 Gold1

Bracket - Saturday, April 13, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 884112  Heritage Rec Center  11:00 AM  C B2 vs B3RSA Elite G04 Gold 4 vs.Kent United G04 Green1
 884118  Newport Hills Park  01:00 PM  1 C2 vs C3Newport FC G04 2 vs.Blackhills FC G04 Red B0
 884110  Glacier Peak High School  02:30 PM  Aux A3 vs A5Snohomish United G04 Red B 2 vs.Irish Club America - GU150

Bracket - Sunday, April 14, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 884107  Shorewood  01:00 PM  1 A1 vs A3Seattle United SH G04 Blue 4 vs.Snohomish United G04 Red B0
 884122  Newport Hills Park  01:00 PM  1 C2 vs C1Newport FC G04 1 vs.Crossfire Select G04 Bates0
 884108  Canyon Park Junior High  03:00 PM  1 A4 vs A5NSC G04 White Fury 1 vs.Irish Club America - GU151
 884116  Heritage Rec Center  03:00 PM  A B2 vs B1RSA Elite G04 Gold 3 vs.Rush Select G04 A0

Bracket - Saturday, April 20, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 884104  Walt Hundley  10:30 AM  1 A2 vs A3HSA Select G04 - Cromett 1 vs.Snohomish United G04 Red B2
 884117  Ingersoll Stadium  02:00 PM  1 C3 vs C1Blackhills FC G04 Red B 0 vs.Crossfire Select G04 Bates3

Bracket - Saturday, April 27, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 884105  Canyon Park Junior High  11:00 AM  1 A4 vs A1NSC G04 White Fury 0 vs.Seattle United SH G04 Blue3
 884106  Kasch Park Sports Complex  12:00 PM  2 A5 vs A2Irish Club America - GU15 0 vs.HSA Select G04 - Cromett6
 884120  Marymoor Park  12:00 PM  1 C1 vs C3Crossfire Select G04 Bates 1 vs.Blackhills FC G04 Red B0
 884121  Newport Hills Park  05:00 PM  1 C3 vs C2Blackhills FC G04 Red B 1 vs.Newport FC G041
 884114  Kasch Park Sports Complex  05:30 PM  3 B1 vs B3Rush Select G04 A 6 vs.Kent United G04 Green0

Bracket - Sunday, April 28, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 884102  Glacier Peak High School  09:00 AM  Stdm A3 vs A4Snohomish United G04 Red B 1 vs.NSC G04 White Fury0
 884113  Archbishop Murphy High School  11:00 AM  stdm B1 vs B2Rush Select G04 A 1 vs.RSA Elite G04 Gold1
 884101  Shoreline Center  03:00 PM  A A1 vs A2Seattle United SH G04 Blue 1 vs.HSA Select G04 - Cromett0
 884119  Marymoor Park  03:00 PM  1 C1 vs C2Crossfire Select G04 Bates 2 vs.Newport FC G040

Quarter Final - Saturday, May 04, 2019
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScore
 6155  Shoreline Center  11:00 AM  B Seattle United SH G04 Blue 8 vs.NSC G04 White Fury0

Quarter Final - Sunday, May 05, 2019
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScore
 6156  Newport Hills Park  03:00 PM  1 Newport FC G04 0 vs.Rush Select G04 A2
 6158  Marymoor Park  04:00 PM  1 Crossfire Select G04 Bates 0 vs.Snohomish United G04 Red B1
 6157  Heritage Rec Center  05:00 PM  A RSA Elite G04 Gold 3
- 4PK  
vs.HSA Select G04 - Cromett3
- 3PK

Semi-Final - Saturday, May 11, 2019
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScore
 6160  Starfire Sports Complex  09:00 AM  2 RSA Elite G04 Gold 3 vs.Snohomish United G04 Red B0
 6159  Starfire Sports Complex  10:00 AM  1 Seattle United SH G04 Blue 1 vs.Rush Select G04 A0

Final - Sunday, May 12, 2019
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScore
 6161  Starfire Sports Complex  09:30 AM  2 Seattle United SH G04 Blue 6 vs.RSA Elite G04 Gold0






Affinity Sports Copyright 2019, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.