Team Schedules - BU16 Division 1  
       


Advancing to Next Round: top 2 place team(s) from each Bracket and 0 Wildcards.

Bracket Ladder Display Quarter Final Semi-Final Final


ALL A B C D


  Tie Breaker
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals For
 A1 : PacNW B03 Blue B333x9 3  6  11 
 A3 : Whatcom FC Rangers - B03 Gold330x6 2  3  7 
 A2 : Harbor Premier B03 Green A003x3 1  -1  5 
 A4 : RSA Elite B03 Black000x0 0  -8  1 

  Tie Breaker
Club
Info
Group -- B 1  2  3  4  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals For
 B1 : Snohomish United B03 Black A13307 2  0  7 
 B3 : NSC B03 Green13037 2  1  7 
 B2 : Kent United B03 Green00033 1  -1  8 

  Tie Breaker
Club
Info
Group -- C 1  2  3  4  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals For
 C1 : WPFC B03 White B333312 4  7  11 
 C2 : Seattle United B03 Samba C03306 2  3  7 
 C3 : Crossfire Premier B03 C00000 0  -10  2 

  Tie Breaker
Club
Info
Group -- D 1  2  3  4  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals For
 D1 : Eastside FC B03 White B331310 3  6  8 
 D3 : WA Timbers 03B Red 203014 1  -1  6 
 D2 : FWFC B03 Blue01102 0  -5  4 

Bracket - Saturday, December 15, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 741526  Petrovitsky Park  01:00 PM  1 A1 vs A2PacNW B03 Blue B 4 vs.Harbor Premier B03 Green A2

Bracket - Saturday, January 05, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 741544  Harmony Sports Complex  11:00 AM  7 D3 vs D1WA Timbers 03B Red 2 0 vs.Eastside FC B03 White B3
 741532  North Creek 1  01:00 PM  1 B3 vs B1NSC B03 Green 0 vs.Snohomish United B03 Black A0

Bracket - Sunday, January 06, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 741529  Gig Harbor High School  11:45 AM  1 A2 vs A3Harbor Premier B03 Green A 0 vs.Whatcom FC Rangers - B03 Gold1
 741533  Petrovitsky Park  01:00 PM  2 B2 vs B3Kent United B03 Green 2 vs.NSC B03 Green3
 741545  Saghalie Middle School  04:00 PM  1 D2 vs D3FWFC B03 Blue 1 vs.WA Timbers 03B Red 25
 741528  Sparks Stadium  05:00 PM  Stdm A4 vs A1RSA Elite B03 Black 0 vs.PacNW B03 Blue B3

Bracket - Saturday, January 12, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 741534  Snohomish High School  10:30 AM  Low B1 vs B2Snohomish United B03 Black A 4 vs.Kent United B03 Green3
 741540  WPFC Soccer Complex  11:00 AM  2 C1 vs C2WPFC B03 White B 1 vs.Seattle United B03 Samba C0

Bracket - Sunday, January 13, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 741531  Gig Harbor High School  09:45 AM  1 A2 vs A4Harbor Premier B03 Green A 3 vs.RSA Elite B03 Black1
 741535  Snohomish High School  01:00 PM  Low B1 vs B3Snohomish United B03 Black A 3 vs.NSC B03 Green2
 741541  WPFC Soccer Complex  01:00 PM  2 C1 vs C3WPFC B03 White B 4 vs.Crossfire Premier B03 C0
 741547  Preston Park  01:00 PM  2 D1 vs D3Eastside FC B03 White B 2 vs.WA Timbers 03B Red 20

Bracket - Thursday, January 24, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 741538  Redmond High School  07:00 PM  HS C3 vs C1Crossfire Premier B03 C 2 vs.WPFC B03 White B3

Bracket - Friday, January 25, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 741539  Magnuson  06:00 PM  6 C2 vs C3Seattle United B03 Samba C 3 vs.Crossfire Premier B03 C0
 741546  Preston Park  07:00 PM  2 D1 vs D2Eastside FC B03 White B 2 vs.FWFC B03 Blue2

Bracket - Saturday, January 26, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 741542  TBD   --    --  C3 vs C2Crossfire Premier B03 C 0 vs.Seattle United B03 Samba C2
 741536  North Creek 4  01:00 PM  4 B3 vs B2NSC B03 Green 2 vs.Kent United B03 Green1
 741548  Harmony Sports Complex  05:00 PM  7 D3 vs D2WA Timbers 03B Red 2 1 vs.FWFC B03 Blue1

Bracket - Sunday, January 27, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 741543  Ingraham High School  09:00 AM  S C2 vs C1Seattle United B03 Samba C 2 vs.WPFC B03 White B3
 741527  Phillips 66 Soccer Park  10:00 AM  01 A3 vs A4Whatcom FC Rangers - B03 Gold 3 vs.RSA Elite B03 Black0
 741537  Petrovitsky Park  11:00 AM  2 B2 vs B1Kent United B03 Green 2 vs.Snohomish United B03 Black A0
 741549  Karl Grosch Field at Steel Lake  12:00 PM  Full D2 vs D1FWFC B03 Blue 0 vs.Eastside FC B03 White B1

Bracket - Saturday, February 02, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 741530  Civic Field Stadium  10:00 AM  Stdm A1 vs A3PacNW B03 Blue B 4 vs.Whatcom FC Rangers - B03 Gold3

Quarter Final - Saturday, February 02, 2019
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScore
 683775  Preston Park  11:00 AM  2 Eastside FC B03 White B 2 vs.Seattle United B03 Samba C1
 683777  WPFC Soccer Complex  05:00 PM  4 WPFC B03 White B 2 vs.WA Timbers 03B Red 20

Quarter Final - Sunday, February 03, 2019
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScore
 683776  TBD   --    --  Snohomish United B03 Black A 9 vs.Whatcom FC Rangers - B03 Gold0
 683774  Starfire Sports Complex  03:00 PM  4 PacNW B03 Blue B 2 vs.NSC B03 Green5

Semi-Final - Saturday, February 23, 2019
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScore
 684088  Wilburton Park  09:00 AM  1 NSC B03 Green 0 vs.Eastside FC B03 White B2
 684089  Juanita High School  09:00 AM  HS Snohomish United B03 Black A 0 vs.WPFC B03 White B1

Final - Sunday, February 24, 2019
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScore
 684470  Starfire Sports Complex  10:50 AM  3 Eastside FC B03 White B 1
- 5PK
 
vs.WPFC B03 White B1
- 4PK






Affinity Sports Copyright 2019, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.