Team Schedules - BU12 Division 1  
       


Advancing to Next Round: top 2 place team(s) from each Bracket and 0 Wildcards.

Bracket Ladder Display Semi-Final Final


ALL A B


  Tie Breaker
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals For
 A1 : Seattle United B07 Tango B03339 3  3  8 
 A5 : WA Timbers 07B Red 230137 2  5  9 
 A3 : PacNW B07 Blue B03036 2  -3  3 
 A4 : Blackhills FC B07 Black A31004 1  -2  7 
 A2 : 3RSC B07 RCL Black30003 1  -3  3 

  Tie Breaker
Club
Info
Group -- B 1  2  3  4  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals For
 B1 : Northwest United B07 Black303x6 2  2  7 
 B2 : Crossfire Premier B07 C130x4 1  1  6 
 B3 : Eastside FC B07 Royal Blue C130x4 1  -1  2 
 B4 : GS Surf B07 B003x3 1  -2  4 

Bracket - Saturday, March 23, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 866191  Harmony Sports Complex  01:00 PM  8 A5 vs A1WA Timbers 07B Red 2 4 vs.Seattle United B07 Tango B0
 866192  Sozo 11  03:40 PM  1 A2 vs A33RSC B07 RCL Black 3 vs.PacNW B07 Blue B0

Bracket - Sunday, March 24, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 866197  Sozo 11  12:15 PM  1 A2 vs A43RSC B07 RCL Black 0 vs.Blackhills FC B07 Black A2

Bracket - Saturday, March 30, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 866198  Starfire Sports Complex  10:30 AM  10 A3 vs A5PacNW B07 Blue B 1 vs.WA Timbers 07B Red 20
 866201  Lynnwood High School  12:30 PM  3 B4 vs B1GS Surf B07 B 1 vs.Northwest United B07 Black2
 866202  Marymoor Park  04:00 PM  2 B2 vs B3Crossfire Premier B07 C 0 vs.Eastside FC B07 Royal Blue C0

Bracket - Saturday, April 06, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 866204  Marymoor Park  03:00 PM  3 B2 vs B4Crossfire Premier B07 C 3 vs.GS Surf B07 B0

Bracket - Sunday, April 07, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 866203  Skagit Valley Community College  09:00 AM  1 B1 vs B3Northwest United B07 Black 0 vs.Eastside FC B07 Royal Blue C1
 866196  Capital High School Turf  01:00 PM  1 A4 vs A5Blackhills FC B07 Black A 3 vs.WA Timbers 07B Red 23

Bracket - Saturday, April 13, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 866199  Skagit Valley Community College  09:00 AM  1 B1 vs B2Northwest United B07 Black 5 vs.Crossfire Premier B07 C3
 866200  Preston Park  02:00 PM  3 B3 vs B4Eastside FC B07 Royal Blue C 1 vs.GS Surf B07 B3
 866195  Van Asselt Elementary  03:30 PM  1 A1 vs A3Seattle United B07 Tango B 2 vs.PacNW B07 Blue B0

Bracket - Sunday, April 14, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 866193  Capital High School Turf  12:00 PM  1 A4 vs A1Blackhills FC B07 Black A 1 vs.Seattle United B07 Tango B4
 866194  Harmony Sports Complex  05:30 PM  8 A5 vs A2WA Timbers 07B Red 2 2 vs.3RSC B07 RCL Black0

Bracket - Saturday, April 27, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 866189  Van Asselt Elementary  01:45 PM  1 A1 vs A2Seattle United B07 Tango B 2 vs.3RSC B07 RCL Black0
 866190  Starfire Sports Complex  03:30 PM  4 A3 vs A4PacNW B07 Blue B 2 vs.Blackhills FC B07 Black A1

Semi-Final - Saturday, May 04, 2019
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScore
 6090  Starfire Sports Complex  12:00 PM  9 Seattle United B07 Tango B 1 vs.Crossfire Premier B07 C0
 6091  Starfire Sports Complex  12:00 PM  10 Northwest United B07 Black 1 vs.WA Timbers 07B Red 22

Final - Sunday, May 05, 2019
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScore
 6092  Starfire Sports Complex  10:45 AM  9 Seattle United B07 Tango B 2 vs.WA Timbers 07B Red 20






Affinity Sports Copyright 2019, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.