Team Schedules - BU10 7v7 Div 1  
       


Advancing to Next Round: top 2 place team(s) from each Bracket and 0 Wildcards.

Bracket Ladder Display Semi-Final Final


ALL A B


  Tie Breaker
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals For
 A1 : WPFC B09 Black A313411 3  10  14 
 A5 : 3RSC B09 Rapids01337 2  -2  5 
 A3 : PacNW B09 Maroon A13116 1  1  10 
 A2 : Crossfire Premier B09 B13004 1  -4  7 
 A4 : Seattle United B09 Tango B00000 0  -5  4 

  Tie Breaker
Club
Info
Group -- B 1  2  3  4  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals For
 B5 : GS Surf B09 A10337 2  2  4 
 B2 : FWFC B09 Blue30036 2  1  9 
 B4 : Eastside FC B09 Red A33006 2  0  7 
 B3 : Washington Rush B09 A03306 2  -3  11 
 B1 : Seattle United B09 Copa A10034 1  0  6 

Bracket - Saturday, March 23, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 865398  Marymoor Park  09:00 AM  4 A2 vs A3Crossfire Premier B09 B 2 vs.PacNW B09 Maroon A2
 865408  Karl Grosch Field at Steel Lake  12:00 PM  Mod2 B2 vs B3FWFC B09 Blue 6 vs.Washington Rush B09 A3
 865397  Sozo 11  12:50 PM  9 A5 vs A13RSC B09 Rapids 0 vs.WPFC B09 Black A5
 865407  Woodinville Sports Field  01:30 PM  3 B5 vs B1GS Surf B09 A 0 vs.Seattle United B09 Copa A0

Bracket - Sunday, March 24, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 865411  McGilvra  09:00 AM  1 B1 vs B3Seattle United B09 Copa A 3 vs.Washington Rush B09 A4
 865396  Starfire Complex  02:45 PM  4 A3 vs A4PacNW B09 Maroon A 4 vs.Seattle United B09 Tango B3

Bracket - Saturday, March 30, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 865413  Karl Grosch Field at Steel Lake  09:00 AM  Mod  B2 vs B4FWFC B09 Blue 1 vs.Eastside FC B09 Red A3
 865404  Starfire Complex  01:45 PM  4 A3 vs A5PacNW B09 Maroon A 1 vs.3RSC B09 Rapids1
 865403  Redmond High School  05:30 PM  HS A2 vs A4Crossfire Premier B09 B 3 vs.Seattle United B09 Tango B1

Bracket - Sunday, March 31, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 865412  Preston Park  08:30 AM  Mod1 B4 vs B5Eastside FC B09 Red A 2 vs.GS Surf B09 A0
 865402  McGilvra  01:00 PM  1 A4 vs A5Seattle United B09 Tango B 0 vs.3RSC B09 Rapids2
 865401  WPFC Soccer Complex  05:00 PM  2C A1 vs A3WPFC B09 Black A 3 vs.PacNW B09 Maroon A3

Bracket - Saturday, April 06, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 865400  Tri Cities Youth Soccer Association Complex  01:00 PM  0 A5 vs A23RSC B09 Rapids 2 vs.Crossfire Premier B09 B1
 865410  Woodinville Sports Field  01:30 PM  1 B5 vs B2GS Surf B09 A 1 vs.FWFC B09 Blue0

Bracket - Saturday, April 13, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 865395  WPFC Soccer Complex  10:00 AM  2b A1 vs A2WPFC B09 Black A 6 vs.Crossfire Premier B09 B1
 865405  McGilvra  10:30 AM  1 B1 vs B2Seattle United B09 Copa A 1 vs.FWFC B09 Blue2
 865406  Kasch Park Sports Complex  02:00 PM  2 B3 vs B4Washington Rush B09 A 4 vs.Eastside FC B09 Red A2

Bracket - Sunday, April 14, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 865409  Preston Park  08:45 AM  Mod1 B4 vs B1Eastside FC B09 Red A 0 vs.Seattle United B09 Copa A2
 865399  WPFC Soccer Complex  09:00 AM  2C A4 vs A1Seattle United B09 Tango B
Forfeited Game
 0 vs.WPFC B09 Black A0F
 865414  Kasch Park Sports Complex  05:15 PM  2A B3 vs B5Washington Rush B09 A 0 vs.GS Surf B09 A3

Semi-Final - Saturday, April 27, 2019
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScore
 865415  Starfire Sports Complex  03:00 PM  2A WPFC B09 Black A 0
- 1PK  
vs.FWFC B09 Blue0
- 3PK
 865416  Starfire Sports Complex  03:00 PM  2B GS Surf B09 A 2 vs.3RSC B09 Rapids0

Final - Sunday, April 28, 2019
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScore
 865417  Starfire Sports Complex  12:15 PM  2B FWFC B09 Blue 2 vs.GS Surf B09 A0






Affinity Sports Copyright 2019, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.